Hosté

hoste3.jpg(1 Mb)

Před prázdninami jsme se věnovali Hostům. Kdo jsou Hosté? Imaginární návštěvníci, kteří k nám přijeli z... Odkud vlastně? Z jiné země? Z jiné planety? Ze světa fantazie? To se asi nedozvíme, každopádně teď jsou tady a my jim ukazujeme, kde žijeme. hoste5.jpg(903 kb)

Postavy "hostů" jsou vyrobené ze sololitu a nabarvené kombinací temper a akrylu. Návrh byl zcela v kompetenci dětí, limitovala je jen velikost dostupných sololitových desek. Takže se nám sešli červený medvěd, tučňák, tři dívky a papoušek. A ještě jedna divoká kočka.

Akční část tématu proběhla na ulicích Bystrovan a v blízkém okolí. Měl jsem předem trochu obavy, zda se člnové kroužku nebudou stydět chodit s "paňácama" po ulicích a fotit je. Jak jsem se zmýlil! Vyběhli z domu vybaveni několika digitálními foťáky a než jsem dopil kafe a vydal se za nimi podívat, jak si vedou, už byli v Horizontu a šplhali i s Hosty na vodopád. Pouliční "streetartová" část je dokonce zaujala natolik, že o víkendu vyrazili na druhé kolo. Jízdy autobusem, dětské hřiště... Myslím, že se u nás hostům muselo líbit. hoste7.jpg(880 kb)

Třetí částí tématu byly pohlednice z cest - koláže časopisových fotografií doplněné o reprodukované fotky našich hostů.

Toto téma děti přijaly za své zcela bez výhrad. Vnesly do něj spoustu vlastních nápadů, celé pouliční inscenované fotografie byly plně v jejich režii. Byla radost je při tom sledovat. hoste8.jpg(800 kb)

Více fotografií najdete v naší galerii na Picase (klikněte na odkaz).

30.9.2010, RJ

NAVRCHOLU.cz