Výlety

2005_jeseniky_1.jpg(85 kb)

Nejen kulturou živ jest člověk a proto občas s dětmi opouštíme šero zkušeben a dílen a vyrážíme do přírody. Jak bylo na některých výletech minulých, můžete vidět na pár přiložených fotografiích. Jak bude na výletech příštích uvidíme. Kdy budou? Sledujte aktuality a kalendář.

Rok 2019


Pojďme zase udělat přechod Jeseníků jako tenkrát!, zaznělo. Všemi hlasy pro, jen blázen by byl proti. Nakolik jiná dokáže být známá cesta druhý den ráno, natož po čtrnácti letech: všechno tak stejné, všechno tak nové. Zákusky v Karlově Studánce, mytí nohou v Hučivé Desné a jaterní vítr mezi Bludovem a Šumperkem.

Rok 2018


Jeseníky milujeme, ale občas je proložíme i jiným pohořím. Tentokrát to byly Broumovské stěny. Kočičí skály, první sníh, deštivý den v klášterní knihovně v Broumově a Bludné skály jako bonbónek na konec.

Rok 2017


Před rokem se nám zdálo, že jsme i přes chladné počasí potkávali na výletě moc lidí. Letos jsme proto vyrazili do Rychlebských hor. A aby změn nebylo málo, tak o měsíc dříve - už na Svatého Václava namísto Října. S pohorkama, kolama a nožíkem na houby. Bylo tam nádherně - to se naštěstí nezměnilo.

Rok 2016


Letos na říjnový svátek padla volba opět na Beskydy. A protože vlastní děti už mají vlastní výlety, bereme se sebou i pár dětí nevlastních.


Jeden výlet nestačí, tak přidáme ještě novoroční vycházku na Kosíř.

Rok 2015


Na podzimní výlet se těšíme vždy už od jara, letos to bylo ještě dřív: rozhodnutí vrátit se do Šedivin v Orlických horách padlo už v lednu, když jsme tu byli na lyžích.


Lednové běžky v Šedivinách a sjezdovky v Mrtvých horách (Totes Gebirge).

Rok 2014


Říjen ve Slezských Beskydech. Babí léto jak z učebnice, mrazivá rána, teplotní inverze, ostré nástupy do kopců, lesy, lesy, lesy. Čantoryje, Šošov, Kyčera, Polom, Lysá.


Zimu bez Braunovky si už umíme představit jen těžko


Dolní Vítkovice - ocelové město

Rok 2013


Letos jsme na svátek republiky nejeli do Jeseníků, ale na Kralický Sněžník. Trasa z Dolní Moravy na hranici a dále mezi hraničními kameny na Trojmořský vrch a Sněžník, teplotní inverze, tři dny chození po kopcích jen v tričku. Větrný vrcholek, doklady zapomenuté v autě, spartánský nocleh na polské chatě, penzion ve Stříbrnicích, kaskády Prudkého potoka, desítky kilometrů... Velmi příjemné čtyři dny.


Trasa Domašov - Bystrovany, tentokrát nalehko bez brašen, zato o sedm let starší

Rok 2012


A samozřejmě nemohou chybět podzimní Jeseníky, bez nich by rok nebyl úplný


Podzimní kola v okolí Luže


Zimní Krkonoše na sněhobílé Braunovce, jarní Rychleby v Černé Vodě

Rok 2011



Podzimní klasika, tentokrát Jeseníky a Rychlebské hory. Mlhavý Praděd, babí léto mezi zatopenými lomy, barevné listí... Mňam.


Ringo není ani tak výlet někam do dáli, hřiště je hned za vesnicí, je to spíše příjemný výlet k jiným aktivitám.

Rok 2010


Mysleli jsme si, že Malou Fatru známe. Mýlili jsme se. Na konci září se nám ukázala v takové podobě, na jakou dlouho nezapomeneme.


Říjnový svátek v Jeseníkách nás naopak poctil slunečným počasím a teplotní inverzí - alespoň první dva dny.

Rok 2009


Podzimní výlet babím létem pěšky na Pálavu a na kolech do Podyjí. Spaní ve Znojmě na faře.


Tradiční říjnový výlet do hor tentokrát na Slovensko - Sůlovské vrchy a Malá Fatra (Janošikovy diery, Malý Rozsutec). Přelom mezi podzimem a zimou.

Rok 2008


Do skal! Police nad Metují, Adršpašské skalní město, Broumovské stěny, pampelišky. Jaro v plném proudu.


Zločinci se vracejí na místo činu a také my se vracíme na místa, kde se nám líbilo. Toulovcovy maštale jsou jedním z nich.

Rok 2007


Letní třídení putování na kolech z Opavy podél Moravice a Bystřičky až domů.


Letošní podzimní výlet se nečekaně změnil v drsnou akci pro otrlé poté, co první noc napadlo dvacet centimetrů sněhu a babí léto tak náhle a bez varování skončilo. Chata Návrší, zimou fialová Bára na posedu, toužebně vyhlížený Paprsek... Silné zážitky.

Rok 2006


Výlet na běžkách z Kopečka přes pole domů. Počasí příliš nepřálo, ale nezabloudili jsme a lyži zlomili jen jednu.


Šerák a Obří skály. Ani hustá mlha neodradila děti od šplhání po skalách.


Tradiční vícedenní výlet na přelomu října a listopadu, tentokrát na Kralický Sněžník. Na nocleh na Návrší s vlčí smečkou mnozí dodnes nezapomněli.

Rok 2005


Dvoudenní přechod Jeseníků ze Skřítku přes Praděd na Ramzovou. Takto se zakládají tradice.


Prodloužený prázdninový víkend na Malé Fatře. Lanovka mimo provoz, vrtulník na parkovišti, řetězy na skalách. Dodnes nechápeme, jak to tenkrát maloši vyšlapali.

9.9.2013, RJ

NAVRCHOLU.cz