Bystrovanský šraml

DSCF2193.JPG(143 kb)

Instrumentální a vokální těleso dětí spřátelených rodin založili v roce 2005 Lenka a Radim Černínovi. Podnětem ke vzniku byla snaha nabídnout dětem možnost využít prakticky své schopnosti hrát na hudební nástroj a touto cestou obohatit druhé.

V letech 2005 - 2009 soubor fungoval vždy jednorázově v době vánoc. Během podzimu byl secvičen program, s nímž soubor vystoupil v Bystrovanech a okolních obcích. Obsazení souboru se postupně rozrostlo z původních dvanácti k dnešním dvaceti pěti hudebníkům. Současně se rozšířilo nástrojové obsazení - ke zpěvu, houslím, violoncellu a zobcovým flétnám přibyla příčná flétna, kontrabas, saxofon, klarinety, basklarinet, fagot, klávesy a bicí.

Označení "Bystrovanský šraml" vzniklo nejprve jako mírně ironický název během zkoušek, kdy se orchestr sehrával. Označení se mezi dětmi ujalo a přes jisté rozpaky kapelníka se stalo i oficiálním názvem souboru.

Pozitivní ohlasy ze strany posluchačů i rodičů a členů souboru byly důvodem, proč od roku 2010 soubor zahájil pravidelnou celoroční činnost. Jsou plánována vystoupení při různých příležitostech, ať už samostatná nebo ve spolupráci s jinými subjekty, například ZUŠ Velká Bystřice. Jejich aktuální plán naleznete v kalendáři.

Kapelníkem orchestru je Radim Černín (kontakt).

Pár obrázků z koncertů, které proběhly, naleznete v galerii.Kam dál?

7.3.2010, RJ

NAVRCHOLU.cz